Co zyskujemy dzięki blogowaniu?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

korzysci z blogowania

Korzyści z blogowania.

Blogowanie było pierwotnie jedynie formą prowadzenia wirtualnego pamiętnika. Dzięki niemu bloger mógł podzielić się swoimi przemyśleniami czy spostrzeżeniami na interesujące go tematy. Jednym z celów blogowania było też pisanie dla samego pisania.

W pewnym momencie pojawiło się pytanie – dlaczego nie czerpać korzyści z blogowania? I tak prowadzi się bloga lub blogi, więc czemu na nich nie zarobić? Zwłaszcza, że blogi te były nierzadko często czytane, odwiedzane i cieszące się popularnością? Dlaczego więc na tym nie zarobić?

Dzisiaj więc blogowanie przynosi wiele korzyści, o których kilkanaście lat temu nawet nikt nie pomyślał. Przede wszystkim chodzi tu o zyski typowo materialne i praktyczne. Są to popularność i sława, kontakty i znajomości oraz pieniądze.

 

Popularność i sława zyskane dzięki własnemu blogowi, to niekoniecznie od razu wizyty na czerwonych dywanach. Prowadzenie bloga, który jest w Internecie popularny i odwiedzany, a jego autor rozpoznawalny, może przynieść wiele korzyści. Jak na przykład różne kontrakty reklamowe.

 

Kontakty i znajomości – blog w internecie to przede wszystkim możliwość kontaktu z innymi ludźmi. Nierzadko są to nawet osoby, które mogą mieć realny wpływ na naszą karierę oraz możliwości rozwoju i zawiązywania ciekawej współpracy na różnych polach.

 

Ruch na blogu i powiększanie grona odbiorców – im więcej wyświetleń, czytelników i komentatorów, tym większa wartość bloga i zasięg jego oddziaływania; ruch na blogu sprawia, że zyskujemy szersze grono odbiorców, a co za tym idzie, potencjalnych nabywców oferowanych przez nas usług lub produktów.

 

Sprzedaż i zarobki – rzecz najważniejsza dla każdego blogera, który chce czerpać korzyści materialne z prowadzenia bloga to oczywiście zarobki; blog pozwala promować swoje usługi, umiejętności, doświadczenie, sprzedawać różne towary, prowadzić kursy internetowe i wiele innych rzeczy, dzięki którym możliwe jest zarabianie niemałych pieniędzy.

 

Dodatkowo bardzo cenną korzyścią z blogowania jest niezależność: posty pisze się kiedy chce, jak chce i o czym chce, bez narzuconego schematu albo chronologii. To od blogera zależy, jaki sposób na zarabianie wybierze lub którą ścieżką kariery będzie chciał iść: czy bardziej zależy mu na znajomościach, popularności, zdobywaniu kolejnych czytelników, czy też chce się skupić głównie na pomnażaniu zarobionych pieniędzy.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
[Głosów:2    Średnia:5/5]

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *