Jak zacząć profesjonalnie blogować i ile można na tym zarobić?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

blogowanie zarabianie

Profesjonalne blogowanie.

Początki nigdy nie są łatwe – wielu znanych blogerów przyznaje, że najtrudniejszy był dla nich pierwszy post. Bo co tak naprawdę można w nim opisać?

Powody założenia bloga, opisywać to co się na nim znajdzie, przedstawić sylwetkę blogera?

Do tego należy pamiętać, że samo blogowanie znacznie się zmieniło: blogi nie są już nieliczne i prowadzone w formie internetowego dziennika. Są rozbudowane, nowoczesne, z wieloma udogodnieniami i modyfikacjami oraz narzędziami i usługami dedykowanymi bezpośrednio samym blogerom.

Rozwój blogosfery i rosnąca popularność blogowania sprawiają, że blog może założyć i prowadzić każdy. Z drugiej jednak strony nie każdy będzie w stanie czerpać z tego jakieś korzyści i profity.

Profesjonalne blogowanie od blogowania samego w sobie wyróżnia więc forma specyficznej jakości: blogi są dostępne dla mas, ale to nie oznacza, że mają być masowo prowadzone, bez przemyślenia, strategii czy planu.

Prócz tego celem profesjonalnego (zawodowego) blogowania nie jest już hobby albo sama chęć dzielenia się w Sieci swoimi przemyśleniami i opiniami. Podstawą profesjonalnego blogowania coraz częściej staje się zarobek.

Trzeba jednak jasno powiedzieć: napisanie jednego postu nie sprawi, że konto bankowe blogera zwiększy się o kilka zer. Czerpanie zysków z blogowania to proces długotrwały i uczący cierpliwości, dlatego trzeba podchodzić do niego z odpowiednim dystansem i realnymi oczekiwaniami.

Dla znaczącej większości blogerów nigdy nie będzie to podstawowe źródło dochodów – raczej forma dodatkowego „kieszonkowego” na pokrycie doraźnych wydatków czy nagłych zachcianek.

Dlatego nie ma się co oszukiwać i nakręcać widokiem wielotysięcznych miesięcznych zarobków, którymi mogą się pochwalić czołowi światowi blogerzy. To jest osiągalne, ale jedynie przy ciężkiej pracy, wytrwałości, znalezieniu odpowiedniego targetu odbiorców i… odrobinie szczęścia w poszukiwaniu niezapełnionej tematycznej niszy.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
[Głosów:3    Średnia:4.7/5]

4 komentarze

  1. “Najtrudniejszy był dla nich pierwszy post” – Zgadzam się, ale jak już się człowiek wczyta w te strony o zarabianiu i w końcu zrozumie, że bloga trzeba bezapelacyjnie mieć i go prowadzić, to poza kwestiami technicznymi, jak to zrobić, dalej już jakoś idzie 🙂 Pomaga też tzw. lekkie pióro. Siadasz i coś tam zawsze sensownego, w miarę zgrabnie poskładanego, skonstruujesz. Jeśli ktoś to czyta i szuka pomocy w założeniu bloga, to zapraszam na https://milioner.ml, właśnie zacząłem takie blogowanie i może uda nam się dogadać 🙂

    1. Rozszerzenie domeny niejako wymuszone, ale pięknie się wkomponowało w nazwę bloga i jest idealnie 🙂 Poczytam Twojego bloga, mam nadzieję trafić na jakieś smaczne kąski. Ważne: zmień gratyfikację za zapisanie się na newsletter, bo skoro ebook o AdSense już nie jest gratisem i niczego się nie dostaje za podanie emaila, to ludzie będą mieli mieszane uczucia 🙂 Pozdrawiam, Milioner.

  2. Dziękuję za sugestie. Poprawione. Jakbyś chciał się o coś zapyta, oczywiście służę pomocą 🙂 Jak będę mógł pomóc, z pewnością pomogę 🙂 No i oczywiście zachęcam do czytania. A tak w ogóle, to dzięki za odwiedziny i komentowanie 🙂 Miło mi.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *