Wiedza i doświadczenie a blogowanie

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

wiedza i doswiadczenie

Czy posiadasz na tyle wiedzy oraz doświadczenia, aby móc pisać i tworzyć bloga na dany temat?

Wbrew pozorom to pytanie nie jest bezpodstawne, a odpowiedź na nie determinuje właściwie to, czy jako bloger odniesiesz sukces czy też nie.

Rozważ więc odpowiedź na nie, zanim zaczniesz tworzyć/pisać swojego bloga. Można  co prawda pisać bloga na temat, o którym nie ma się zielonego pojęcia, jednakże jako ekspert, powinieneś pisać bloga o tym, na czym się najlepiej znasz.

Dlaczego – zapytasz?

Jak myślisz? Czy łatwiej jest się porozumieć dwóm matematykom czy archeologowi i osobie, która nie ma na ten temat żadnej wiedzy?

Zachęcam Cię do pisania bloga na temat, o którym wiele wiesz i w którym jesteś ekspertem, ponieważ pisanie bloga to w dużej mierze tworzenie wokół niego swego rodzaju społeczności.

Na celownik weźmy tematykę zarabiania przez internet. W internecie jest mnóstwo stron, gdzie osoby początkujące chcą uczyć innych zarabiania za pomocą blogów lub w jakikolwiek inny sposób. Nie ma w tym nic złego i nie mam tak naprawdę nic przeciwko, ale tylko w sytuacji gdy takie osoby już coś one osiągnęły i rzeczywiście zarabiają czy zarabiały przez internet.

Zarabianie przez internet na tworzeniu stron o zarabianiu, podczas gdy się poza tym nic przez internet nie zarobiło? Nonsens i totalne nieporozumienie.

To tak jak bym stworzył bloga o tym jak hodować szczury Dumbo, nie wiedząc poza tym na ten temat nic więcej, niż to, że są to piękne zwierzątka 🙂

 

Chcesz uczyć innych jak zarabiać? W porządku, ale zacznij zarabiać.

Chcesz uczyć innych jak się rozwijać? W porządku, ale sam się rozwijaj.

 

Wiele osób uważa się za ekspertów, jednakże rynek zazwyczaj szybko weryfikuje, kto tak naprawdę tym ekspertem jest, a kto go sztucznie odgrywał.

Nie piszę tego wcale po złości, bo wiem, że jest wiele osób, które w danych tematach są po prostu PRO, jednakże nie kreują się na swego rodzaju GURU. Znam również jednak wiele osób, które wcale nie są PRO ale uważają, że już wszystko w danym temacie wiedzą.

Ja nie jestem ekspertem. I pomimo tego, że przez internet zarobiłem sporą jak dla mnie ilość pieniędzy, to wiem, że są osoby które w tym samym czasie zarobiły 10 czy 20 razy więcej.

I tego Ci życzę. Zarabiaj więcej. I pamiętaj: nie udawaj eksperta, jeśli nim nie jesteś. Ludzie zrozumieją, że czegoś jeszcze nie potrafisz. Jednak jeśli będziesz ich oszukiwać, że potrafisz coś znaczenie lepiej niż inni, nigdy Ci nie wybaczą. Nikt nie lubi być oszukiwanym.

Jeśli czegoś nie potrafisz, przyznaj się do tego i powiedz otwarcie, że tego nie potrafisz a być może dzięki temu szybciej znajdziesz kogoś, kto pomoże Ci się tego nauczyć. To będzie duży plus dla Ciebie, że potrafisz przyznać się do tego, że czegoś się jeszcze nie nauczyłeś. To znacznie lepsze, niż udawanie że jesteś PRO.

Kiedyś czytałem, że ludzie lubią się otaczać innymi ludźmi podobnymi do siebie. A że nikt nie wie wszystkiego, mówiąc, że czegoś nie potrafisz, znacznie więcej zyskasz niż stracisz.

 

Czy jest wśród Twoich bliskich znajomych czy w rodzinie ktoś, kto w danej sprawie zawsze zgłasza się tylko do Ciebie? Czy może powstać blog na ten temat z wiedzą, którą będziesz się dzielił?

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *