Popularność tematów na blogu

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

popularna tematyka bloga

Niektóre tematy zyskują na popularności, podczas gdy inne są coraz mniej popularne. Dlatego ważne jest to, czy tematyka Twojego bloga jest coraz bardziej popularna, czy też z dnia na dzień jest coraz mniejsze zapotrzebowanie na treści, które tworzysz.

Warto wybiegać nieco w przyszłość i pisać o tym, co ludzi będzie interesować za kilka miesięcy. Nie jest to oczywiście łatwe, ale jeśli Ci się uda, to za te kilka miesięcy gdy już zajmiesz dobrą pozycję w Google, będziesz mógł liczyć na spory ruch z wyszukiwarek (Google).

Zastanów się, czego internauci będą poszukiwać za te kilka miesięcy i spraw, żeby po tym czasie Twoja strona była pierwsza w Google na te frazy, które będą wyszukiwane po tych kilku miesiącach.

Przykłady? Proszę bardzo:

  • gry przed premierą
  • filmy przed premierą
  • zagraniczne książki, które wkrótce trafią na polski rynek

Ogólnie chodzi w tym o to, żeby pisać na tematy które będą popularne w przyszłości i interesujące danych ludzi.

Mogą to być jak już wspomniałem powyżej gry i filmy przed premierą. Ale mogą to być również nadchodzące koncerty, duże targi, mecze, przemówienia tematyczne…

Dobrym przykładem na zdobycie niszy jest tutaj strona czołgista.pl . Ktoś coś przeoczył w tej kampanii i podczas reklam w telewizji reklamowano domenę czołgista.pl podczas gdy była ona wolna do rejestracji. Oczywiście ktoś na tym skorzystał.

Piszę o czołgiście ponieważ strona ta ma związek z reklamą w telewizji. Tematyki na bloga warto szukać nie tylko w internecie, ale również w gazetach, filmach, serialach i podczas rozmów ze znajomymi.

Jeśli w dodatku będziesz pierwszą osobą, która pisze na popularny temat, jesteś z góry na wygranej pozycji. Oczywiście nie jest to warunkiem stworzenia poczytnego bloga, ale na pewno jest wartością dodatnią.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *