Najważniejsze podstrony serwisu/bloga/sklepu

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

najwazniejsze podstrony

Właściwie bez znaczenia jest to, czy prowadzisz popularnego bloga czy też własny sklep internetowy. W każdym przypadku, prowadząc stronę internetową powinieneś zadbać o większość, jeśli nie wszystkie podstrony, jakie powinna posiadać każda współczesna strona. Ich spis znajdziesz poniżej. Mowa o takich podstronach, bez których właściwie żadna strona w obecnych czasach nie ma racji bytu. Są to między innymi podstrony “o mnie/o nas” czy “mapa strony”. Poniżej znajdziesz spis najważniejszych podstron, które powinny znaleźć się na blogu czy innych twoich stronach.

Dlaczego tak ważne jest posiadanie niektórych podstron na blogu czy stronie oraz co to za podstrony, wyjaśniam w dzisiejszym wpisie. Przejdźmy zatem do konkretów.

1. Strona kontaktowa.

Nie musisz wymyślać dla niej nie-wiadomo jakich nazw. Wystarczy napisać kontakt i wszyscy będą wiedzieć, o co chodzi z nazwą tej strony oraz co to za strona. Nie każdy musi z niej korzystać, ale jej brak na stronie czy blogu oznacza brak profesjonalizmu oraz często amatorszczyznę.

W zasadzie na takiej stronie mogą być podstawowe informacje, takie jak numer telefonu czy formularz kontaktowy ale jeśli chodzi o inne formy kontaktu, również możesz je podać jeśli zechcesz. Najlepiej podaj wszystkie możliwe formy kontaktu z Tobą czy z twoją firmą.

2. O mnie

Jeśli chcesz poinformować czytelników swojego bloga, kim jesteś oraz o czym będziesz pisać, najlepszym rozwiązaniem będzie stworzenie strony “o mnie”. Możesz na niej zamieścić najważniejsze informacje na temat swoich osiągnięć oraz doświadczenia w danej dziedzinie. Możesz również napisać o czym będzie Twój blog i co czytelnik na nim znajdzie.

Jeśli chcesz rozdzielić TO O CZYM PISZESZ od tego KIM JESTEŚ, możesz stworzyć w tym celu dwie podstrony. Jedną “O mnie” gdzie umieścisz informacje na temat tego, kim jesteś i co robisz/czym się zajmujesz. Drugą “O blogu”, gdzie zawrzesz informacje na temat tego, o czym będzie/jest blog.

3. Polityka prywatności oraz regulamin

Prowadząc stronę internetową lub bloga, (jeśli świadczysz usługi), musisz poinformować czytelnika i gości odwiedzających Twoją stronę, w jaki sposób przechowywane oraz przetwarzane są ich dane osobowe, które podlegają ochronie ze względu na swój specyficzny charakter.

Polityka prywatności jako dokument, powinna być zgodna z regulaminem oraz z prawem. To samo tyczy się regulaminu. Jeżeli świadczysz usługi poprzez swojego bloga, zobligowany jesteś przez prawo do umieszczenia na swojej stronie regulaminu usług.

Natomiast jeśli nie prowadzisz sprzedaży poprzez swojego bloga, i nie świadczysz żadnych usług, regulamin jest nieobowiązkowy. Napisałem jednak tutaj o tym dlatego, że coraz więcej blogerów świadczy różnego rodzaju usługi. W takim przypadku jak już pisałem, musisz mieć na stronie jasny, przejrzysty i czytelny regulamin. Najlepiej jest, aby stworzyła go profesjonalna kancelaria lub osoba znająca się na obowiązującym prawie.

4. Polityka cookies – ciasteczka

5. Mapa strony

Pomimo tego, że zapewne jako webmaster i twórca własnego bloga czy strony, zrobisz wszystko, aby odwiedzający czuli się u ciebie na stronie jak najlepiej, może pojawić się pewien problem. Otóż, osoby które trafią na Twoją stronę, mogą czuć się na niej zagubieni. W związku z tym warto, abyś stworzył mapę strony. Pomoże ona Twoim czytelnikom w zorientowaniu się, w jakim miejscu na stronie mogą szukać interesujących ich informacji oraz treści.

Mapa strony, to nic innego jak spis oferowanych przez Ciebie treści. Warto umieścić ją na osobnej podstronie, jeśli w serwisie lub blogu jest już nieco treści. Użytkownicy z pewnością to docenią 🙂

Osobno możesz również przygotować mapę XML dla wyszukiwarek.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *