Lista kontrolna AdSense – najczęściej zadawane pytania

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

lista kontrolna adsense

W tym wpisie zajmiemy się najważniejszymi kwestiami dotyczącymi zarabiania na reklamach. Pytania te padają najczęściej, jeśli chodzi o zarabianie na AdSense, dlatego postanowiłem zebrać je wszystkie w jednym miejscu i umieścić na nie odpowiedzi. Zapraszam do lektury.

 

Ustawienia strony oraz szablon i grafika

A) Czy muszę stworzyć lub kupić własny szablon dla strony, aby reklamy AdSense które wyświetlam na stronie były chętnie klikane?

Nie – nie musisz. Wiem jak trudno jest znaleźć odpowiedni szablon dla strony, dlatego daję Ci za darmo 3 mega-skuteczne szablony WordPress ZA DARMO po zakupie mojego szkolenia AdSense.

B) Czy stronę do zarabiania na AdSense mogę stworzyć na darmowym hostingu lub darmowej platformie blogowej?

Oczywiście, że możesz. Rozważ jednak kupno własnej indywidualnej domeny oraz nawet najtańszego, najprostszego serwera, ponieważ zdarza się, że blogi na darmowych platformach są kasowane bez podania żadnego powodu. W dodatku nie na wszystkich można umieszczać własne reklamy AdSense lub są one wyświetlane przez firmy oferujące darmowe blogi, hostingi czy platformy blogowe.

C) Czy mogę używać bloggera/blogspota do zarabiania na reklamach AdSense? Ma przecież wbudowaną opcję zarządzania reklamami AdSense.

Odpowiedź jest krótka i rzeczowa: nie polecam korzystać z tego typu usług do zarabiania na reklamach AdSense. Wiem z doświadczenia, że nie zawsze jest to tak kolorowe, jakby mogło się na początku wydawać.

D) Jaki dobry i tani hosting polecasz do zarabiania na stronie?

Na początek wystarczy Ci z pewnością najtańszy pakiet na rok za 50 zł: tutaj. Gdy już rozbudujesz swoją stronę i zdobędziesz odwiedzających, zawsze możesz przejść na wyższy pakiet lub wykupić hosting dedykowany.

E) Skąd wziąć domenę i jaką wybrać?

Dla polskich stron oczywiście domeny .pl Domenę możesz kupić przy okazji zamawiania hostingu. Zwróć tylko uwagę na to, jaki jest jej koszt przedłużenia, ponieważ za promocją: domena za 1 zł, może kryć się koszt jej przedłużenia za ponad 100 zł po roku. Dlatego czasem domenę lepiej kupić poza promocją.

F) Ile mogę zarobić na stronie dzięki AdSense?

To jest zależne od wielu rzeczy. Jedna z moich stron zarabia obecnie od kilku tysięcy zł miesięcznie w górę. Więcej o tym, ile możesz zarobić oraz o moich zarobkach, przeczytasz na stronie: http://adsense.byczastrona.pl

G) Jaki jest najlepszy sposób na znalezienie niszy?

Inspiracji możesz szukać na portalach społecznościowych. Gdy znajdziesz popularny temat, rozważ jego rozbudowanie w informacje oraz stworzenie na ten temat strony pod AdSense. Znajdź 10 takich tematów a następnie zrób analizę słów kluczowych oraz konkurencji. Wybierz ten temat, który da Ci najwięcej pieniędzy przy jak najmniejszej pracy.

H) Czy powinienem korzystać z możliwości umieszczenia tekstów na podobnych stronach za opłatą?

Oczywiście, że tak. Rozważ jednak tą opcję biorąc pod uwagę wartość i jakość strony oraz cenę. Dla polskich stron polecam skorzystanie z platformy content-marketingowej whitepress. Dla zagranicznych sprawdź TUTAJ.

I) Czy jako autor szkolenia AdSense korzystam ze źródeł płatnego ruchu?

Tak, kiedyś korzystałem z AdWords. Obecnie eksperymentuję z ruchem z Facebooka i innymi rodzajami płatnego ruchu, ale nie są one częścią mojej ogólnej strategii. Przykładam teraz większą uwagę do źródeł ruchu organicznego, ponieważ AdWords i podobne działają na zasadzie: Płacisz – Masz. CO oznacza, że gdy nie płacisz za reklamę, to się nie reklamujesz. Organicznie wygląda to zupełnie inaczej.

 

Linkowanie oraz zdobywanie linków i odnośników

Kilka zasad: linki warto zdobywać tylko z wartościowych stron, linki DO-FOLLOW są lepsze niż NO-FOLLOW, pozycjonowanie należy rozpocząć od stworzenia dobrej strategii obejmującej analizę konkurencji

A) Czy ilość linków prowadzących do strony ma znaczenie?

Zasada jest prosta: im bardziej znana i popularna strona, która kieruje do Ciebie, tym większą wartość ma dla Twojej strony taki link. Jeszcze większą wartość ma wtedy, kiedy tematyka obu stron jest podobna. Dlatego dla niektórych zdobycie linka z największego ogólnoświatowego katalogu DMOZ, było niegdyś tak ważne.

B) Czy ważniejsze są pojedyncze linki o bardzo dużej wartości, czy setki linków o znikomej wartości?

Ponieważ najważniejsza jest jakość linków oraz wartość strony, która do Ciebie linkuje, prawidłową odpowiedzią jest pierwsza opcja. Pojedyncze linki o bardzo dużej wartości, mogą wręcz decydować o pozycji strony w Google na dane słowa kluczowe.

Reklamy

A) Kiedy dodawać reklamy do stron, które mają na tych reklamach zarabiać?

Z mojego punktu widzenia oraz doświadczenia wynika, że można to zrobić natychmiastowo po stworzeniu strony. Zależy to tylko i wyłącznie od Ciebie. Niektórzy dodają je wtedy, kiedy zdobędą już odpowiedni ruch do zarabiania. Ja natomiast wstawiam je od razu. Tutaj nie ma dobrej albo złej odpowiedzi. Wszystko zależy od Ciebie.

B) Czy jednostka reklamowa 336×280 wygląda dobrze na telefonie komórkowym?

Tak. Najmniejszy ekran mobilny ma szerokość 300px a więc reklama 336×280 zostaje obcięta o około 36px, ale nadal wygląda całkiem dobrze. Warto jednak zamiast niej, wstawić typ reklamy z auto-dopasowaniem do ekranu.

C) Czy kiedykolwiek korzystasz bądź korzystałeś z linkowych jednostek reklamowych?

Nie. Po pierwszych testach wypadły bardzo źle i przy kolejnych jeszcze gorzej, więc dałem sobie spokój z tymi jednostkami reklamowymi.

D) Jaka jest najlepsza jednostka reklamowa?

Dla mnie zawsze im większa, tym lepsza. Prosta zasada.

E) Jaka jest najgorsza pozycja w której można umieścić reklamy?

Zdecydowanie nagłówek. Jeśli reklama ma być skuteczna, musi być w okolicach treści, którą jest zainteresowany czytelnik.

Rozwój

Najważniejszym czynnikiem zwiększania zarobków z AdSense jest zwiększanie autorytetu domeny oraz skalowanie zawartości serwisu. Nie oznacza to jednak, że masz mieć tysiące nowych treści czy wpisów dziennie. Po prostu twórz nowe treści pod dane słowa kluczowe. Buduj cierpliwie autorytet swojej strony.

Czasem zdarza się tak, że strony rosną w rankingu i okazuje się, że nie był do tego potrzebny żaden link. Skup się na treści oraz jej optymalizacji.

Możesz sobie zadać pytanie, czy całą tą pracę może wykonać dla Ciebie ktoś z zewnątrz. Oczywiście, że tak. Możesz zlecić komuś wykonanie strony, jej optymalizację, zdobycie odnośników. Jeśli jednak zdecydujesz się to wszystko zrobić samodzielnie, sam się przekonasz, że nie jest to wcale takie trudne. Stworzenie dobrej treści, jest tutaj najtrudniejsze i wymaga poświęcenia największej ilości czasu oraz doświadczenia.

I na koniec pytanie o to, ile stron można zbudować? Internet w sumie nie ma żadnych ograniczeń, ale proponuję na początek stworzenie jednej strony i tylko nią się zajmować. Jeśli czas Ci pozwoli, możesz oczywiście stron tych stworzyć więcej. Zajmij się jednak na początek tą pierwszą 🙂

Po więcej informacji zapraszam do mojego szkolenia.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
[Głosów:3    Średnia:4.7/5]

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *