Jaki temat wybrać do blogowania?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

tematyka blogowania

Jednym z najważniejszych czynników decydujących o tym, czy Twój blog zyska sławę i popularność w sieci jest to, jaki temat do blogowania sobie wybierzesz. Jeśli chcesz, aby Twój blog był chętnie czytany i odwiedzany, wybranie odpowiedniej tematyki już na samym starcie jest niezwykle ważne.

Nasuwa się więc tutaj pytanie o to, jaki temat wybrać.

Na początku zastanów się przede wszystkim, czy to o czym chcesz blogować, rzeczywiście Cię interesuje na tyle, że będziesz w stanie na ten temat dużo i często pisać. Bo jeśli okaże się, że nie masz już pomysłów na kolejne teksty na blogu, może się stać tak, że będziesz musiał zrezygnować z dalszego prowadzenia bloga.

To jest oczywiście ostateczność i nikt tego nie chce. Dlatego zastanów się:

  1. Czy jest coś, o czym wiesz o wiele więcej, niż większość ludzi?
  2. Czy jest coś, co Cię interesuje na tyle, że możesz o tym opowiadać godzinami?

Te dwa proste pytania powinny Tobie pomóc w określeniu czy temat bloga o którym myślisz, jest tym odpowiednim. Bo jeśli coś Cię bardzo interesuje i znasz się na tym jak mało kto, to z pewnością znajdzie się wśród internautów wiele osób, które z chęcią wysłuchają zarówno Ciebie jak i tego, o czym piszesz. Zwłaszcza wtedy, kiedy wiesz „o czym” i „co” piszesz.

Zastanów się co najbardziej Cię interesuje oraz jaka jest Twoja największa pasja i zacznij na ten temat pisać. Po prostu.

Z pewnością nie chcesz stworzyć bloga tylko i wyłącznie dla siebie samego.

Dlatego Twój blog powinien być sławny/znany/popularny i mieć zaufanie wśród osób, które go odwiedzają. Może mi się to tylko wydaje, ale tego pragnie właśnie większość blogerów. Szacunku, sławy i pieniędzy. To pierwsze nam się należy od urodzenia. Nad tym drugim i trzecim musimy popracować, aby osiągnąć zamierzony rezultat. Nie jest to jednak praca na przysłowiowe pięć minut. Wymaga to zarówno czasu jak i zaangażowania.

Naprawdę bardzo niewiele jest blogów, które osiągnęły sukces z dnia na dzień. Takich jak powiedzmy blog kominka http://kominek.blog.pl/

Większość blogów zdobywa popularność oraz swoją publiczność miesiącami, jeśli nie latami. Tak więc zadaj sobie pytanie o to, czy za rok albo dwa, nadal będziesz mógł pisać na wybrany przez siebie temat. Czy będziesz mieć w nim coś do powiedzenia, czy będziesz się rozwijał w określonym kierunku zdobywając na dany temat wiedzę abyś mógł się nią dzielić z innymi.

Warto zaznaczyć już na wstępie, że internauci jak mało kto, potrafią dostrzec czy tworzysz swój blog z pasją, czy z przymusu (???). Tak więc Twoje teksty powinny być naturalne i jak najbardziej soczyste. Tak więc życzę Ci tego, aby Twój blog był jak najbardziej atrakcyjny dla osób, które go odwiedzają bądź dopiero będą odwiedzać.

 

Dodatkowe pytania, które pomogą Ci wybrać temat na bloga:

– na jaki temat masz największą wiedzę?

– co jest twoim hobby, któremu możesz się oddawać w nieskończoność?

– co robisz w wolnym czasie?

– na co najczęściej wydajesz pieniądze, aby sprawić sobie lub innym przyjemność?

– o czym najczęściej rozmawiasz ze znajomymi/przyjaciółmi/rodziną?

– o czym najczęściej rozmyślasz przed zaśnięciem?

– jakie książki najczęściej czytasz?

– co najczęściej oglądasz w telewizji?

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
[Głosów:1    Średnia:2/5]

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *