jak zdobywać wartościowe linki

Jak zdobywać wartościowe linki od internautów

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Jak zdobywać wartościowe linki? Stworzyłeś już stronę lub bloga i spoglądasz do statystyk witryny. Okazuje się, że masz już jakichś odwiedzających. Cieszysz się, ponieważ nie wiedziałeś, że będziesz mieć od razu jakichś gości, którzy wejdą na Twoją stronę.

Na Twoje nieszczęście po jakimś czasie znów spoglądasz do statystyk i okazuje się, że nikt nie linkuje do Twojej strony a wcześniejsze odwiedziny były przypadkowe. Chcesz to zmienić, chcesz, aby ludzie oraz inni właściciele stron internetowych zaczęli umieszczać w sieci linki prowadzące do Twojej strony.

Zadajesz więc sobie pytanie: “Jak zdobywać wartościowe linki”? A ja służę Tobie pomocą. W niniejszym tekście poruszę kwestię tego, co należy zrobić aby inni do Ciebie linkowali. Podpowiem, co i jak należy zrobić aby zdobywać linki. Dzięki poprawie tego o czym będę mówić, wzrosną szanse na to, że inni będą do Ciebie linkować. Nie mogę Ci jednak tego zagwarantować. Jednakże z pewnością wzrosną dzięki temu szanse na to, że inni będą umieszczać u siebie odnośniki do Twojej strony.

Niektóre z poniższych porad mogą być bardzo łatwe do zastosowania. Inne mogą być nieco trudniejsze. Jednakże zapoznaj się z nimi wszystkimi i zdecyduj, które z nich będą dla Ciebie najlepsze.     

 

Jak zdobywać wartościowe linki od internautów.

 

 

Sława i linkowanie

Jeżeli w jakiejkolwiek branży będziesz znany bądź rozpoznawalny, automatycznie wzrosną szanse na to, że ludzie będą do Ciebie linkowali, wskazując Ciebie jako pewne źródło wiedzy oraz informacji na określone tematy. Jeśli będziesz ich autorytetem, z pewnością będą wskazywać na Ciebie oraz Twoje doświadczenie przywołując to co napisałeś bądź powiedziałeś. Możesz też liczyć na to, że będą Cię cytować w mediach społecznościowych.

Dobrym sposobem jest napisanie tematycznej książki wysokiej jakości jako e-booka i wstawienie jej do jakiegoś elektronicznego wydawnictwa, gdzie będzie rozdawana za darmo. W takim przypadku wydawnictwo ma darmową, dobrą książkę a Ty możesz liczyć na darmowy link w ofercie oraz w swoim e-booku. Jeśli ludzi zainteresuje to co napisałeś, z pewnością odwiedzą Twoją stronę i być może część z nich stanie się Twoimi wiernymi fanami 🙂

 

Rozdawaj: gratisy, prezenty, bonusy

Dobrym sposobem na to, aby inni do Ciebie linkowali, jest rozdawanie fajnych, ciekawych i co najważniejsze, wartościowych rzeczy totalnie za Free 🙂 Mogą to być e-booki, narzędzia, programy. Cokolwiek co masz i możesz umieścić za darmo a może mieć wartość dla osób, które odwiedzają Twoją stronę.

Poniżej przykład info-grafiki rozdawanej za free. Info grafika jest mojego autorstwa. Może posłużyć jako przykład w jaki sposób można linkować strony.

 

W przypadku bloga zadbaj o jego aktualizacje

Pół biedy jeśli masz bloga, który jest często odwiedzany. Wówczas aż sam siebie prosisz o to, aby dodawać nowe, wartościowe treści. W takim przypadku masz również zapewne własnych fanów, którzy tylko czekają aż coś nowego opublikujesz.

Gorzej jest, jeśli Twój blog jest nowy. Wówczas potrzeba Ci motywacji do pisania i tworzenia. Jednakże i w tym przypadku warto prowadzić bloga na bieżąco. Nikt nie będzie raczej linkował do bloga, który w jego oczach będzie wyglądać na umarłego.

Jeśli zdecydujesz się na tworzenie bloga w celach zarobkowych, musisz wiedzieć, że to nie jest takie Hop-Siup jak by się mogło na początku wydawać. Jednakże praca którą będziesz wkładać w to, co robisz, na 99% w przyszłości zaowocuje.

Aktualizuj bloga tak często jak możesz i potrafisz.

Jedną z najważniejszych rzeczy w blogowaniu jest to, aby bloga prowadzić w sposób ciągły i regularny a nie od czasu do czasu. Nikt nie będzie linkowa do umarłego bloga.

 

Pisz z sensem i na temat

Pisz tylko wtedy, kiedy masz coś naprawdę ciekawego do przekazania. Nikt nie lubi czytać o maśle maślanym, dlatego unikaj pisania wciąż o tym samym. Dzięki temu, że będziesz pisać ciekawie i na temat, internauci będą do Ciebie linkować.

 

Chcesz aby inni linkowali do Ciebie? Ty linkuj do nich! 

Kiedyś w modzie było to, że jeśli posiadało się już jakąś w miarę dobrze prosperującą stronę, pisało się maile do innych osób “z branży” i wymieniało się linkami. My linkowaliśmy do nich a oni do nas. W ten sposób obydwie strony były zadowolone ze współpracy.

Dodatkowo jeśli bezinteresownie linkujesz do czyjegoś tekstu lub wpisu z pewnością zostanie to dobrze odebrane pod względem przyszłych relacji 🙂

 

Strona to nie słup z reklamami

Kojarzysz strony wielkich wydawnictw publicystycznych jak np. gazeta.pl? Gdy wchodzisz na taką stronę po raz pierwszy, możesz się pogubić. Aby przeczytać artykuł, musisz pozamykać mnóstwo reklam. Oni w dużej mierze zarabiają właśnie na tych reklamach, więc mają ich mnóstwo na swoich stronach.

Im nie zależy na tym, abyś Ty do nich linkował. Bardzo zależy im na tym, abyś ich czytał. A że mają w dużej części ciekawe dla większości teksty, większość nadal będzie to czytać bez względu na to, ile reklam trzeba będzie zamknąć.

Z blogami i prostymi stronkami jest nieco inaczej. Raczej nikt nie będzie linkował do strony, która już na starcie wyświetla kilkanaście reklam.

 

Daj ludziom wartościowe treści

Jeżeli działasz w jakiejś konkretnej branży, być może wykonujesz dla innych osób bądź firm specjalistyczne usługi.

Powiedz im jak to robisz. W jaki sposób działasz. Jak wygląda praca przez Ciebie wykonywana. Z jakich narzędzi korzystasz.

Być może niektóre osoby po zdobyciu takiej wiedzy nie zlecą Ci usługi, ale dla znaczącej większości pozostałych osób, staniesz się ekspertem godnym zaufania, któremu z jeszcze większą chęcią coś zlecą.

 

Ludzie szukają rozwiązań swoich problemów

Internauci to w większości ludzie poszukujący rozwiązania dręczącego ich problemu. Brak gotówki, kupno domu, fajna fryzura, postawienie strony. Ilu jest ludzi na świecie, tyle może istnieć problemów.

Brak gotówki: jak zarobić?

Kupno domu: gotowy czy z projektu?

Fajna fryzura: jaka będzie najlepsza dla mnie i jakie są fajne ogólnie.

Postawienie strony: co będzie do tego potrzebne, jak się tego nauczyć?

Ktokolwiek by się nie znalazł na Twojej stronie, potrzebuje rozwiązać swój problem. Oczywiście problem to słowo trochę ponad miarę. Chodzi przede wszystkim o informacje. Ludzie poszukują informacji na dany temat, który ich interesuje.

Twoim zadaniem jest dać internautom takie informacje, po jakie do Ciebie przyszli. A jeśli będą Ci wdzięczni za to, czego się dzięki Tobie dowiedzieli, być może gdzieś Cię podlinkują.

 

Bądź sobą – nie Majdanem i nie Dodą – bądź sobą 

Co prawda napisałem osobiście kilka książek, ale bardziej chodziło w nich o to, aby podzielić się swoją wiedzą i przeżyciami na konkretny temat. Tworząc ten punkt, mam na myśli to, aby nie pisać tak jak wszyscy. Chodzi o to, aby wypracować swój własny styl tworzenia tekstów i pod żadnym pozorem nie przynudzać czytelnika.  Możesz być oryginalny albo śmieszny. Ale pamiętaj by być sobą, i nie przynudzać historiami, które nikogo poza nami samymi nie interesują.

 

 

Strona i blog od kwestii technicznych

  • Przede wszystkim strona powinna wyglądać na nowoczesną, współczesną, spełniającą dzisiejsze normy i wymagania
  • Trzeba również zadbać o to, aby na stronie wszystko działało tak jak powinno: należy wykluczyć niedziałające odnośniki oraz inne rzeczy przeszkadzające użytkownikom strony w korzystaniu z niej tak, jak została do tego zaprojektowana
  • W poszukiwaniu błędów oraz zagrożeń związanych z Twoją stroną korzystaj z takich narzędzi jak narzędzia google dla webmasterów “Search Console”
  • Zadbaj o to, aby strona nie ładowała się w “nieskończoność”: użytkownicy nie lubią czekać
  • Strona musi mieć swoją mobilną wersję (być responsywna – wyświetlać się prawidłowo na wszystkich urządzeniach)
  • Facebook i inne Media Społecznościowe to dzisiaj norma: korzystają z niego niemalże wszyscy począwszy od moherowych beretów aż po Królową Elżbietę. Wrzuć więc na swoją stronę dodatek z mediami społecznościowymi na których można Cię znaleźć. A jeśli korzystasz z WordPressa możesz również zainstalować dodatek o nazwie “NextScripts: Social Networks Auto-Poster“, który pomoże Ci w zintegrowaniu WordPressa z najpopularniejszymi mediami społecznościowymi na świecie

 

 

 

A jeśli po spełnieniu wszystkich lub większości z powyższych reguł, nadal nikt nie chce do Ciebie linkować, nie pozostaje Ci nic innego jak zdobywanie linków na własną rękę i liczenie po cichu na to, że to się kiedyś zmieni 🙂 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
[Głosów:1    Średnia:4/5]

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *