allegro i pośrednictwo w sprzedaży

Allegro i drop-shipping dla początkujących

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Allegro to obecnie jeden z najlepszych biznesów na start, dla osób które nie mają doświadczenia. Sprzedaż fizycznych produktów na Allegro jest najlepszym sposobem na zarobek przez internet dla początkujących.

 

Jak jednak zacząć sprzedaż, nie posiadając pieniędzy na start?

Dropshipping na allegro
Jak zacząć zarabiać na allegro

Sprzedaż można rozpocząć szybko i niemalże bez żadnych inwestycji.

Najważniejsze pytanie jakie mi się nasuwa a może być ważne dla początkujących to “jak sprzedać przedmioty, ale zapłacić za nie dopiero później?” Gdzie znaleźć takie produkty na sprzedaż? Jak szukać dostawców?

Jak działać na podstawie gotowych systemów, nie zaharowując się na śmierć 🙂

Być może to wiesz, być może nie. Ale sposób myślenia i to w jakich kategoriach myślisz, ma spory wpływ na to, ile zarabiasz. Tak. Nie przewidziałeś się. Wielu ekspertów to powtarza i jest to prawda. W wielu przypadkach to ile zarabiasz, zdeterminowane jest przez to, w jaki sposób myślisz.

Dlaczego sprzedawać przez internet a nie w sklepie stacjonarnym, z pewnością wiesz. Po pierwsze w internecie nie opłacasz czynszu. Możesz ewentualnie płacić za reklamę czy pozycjonowanie. Po drugie jesteś dostępny na całym świecie i w całej Polsce a nie tylko w określonej lokalizacji.

Po trzecie w biznesie stacjonarnym, aby wystartować potrzebna jest gotówka na start. Zresztą często niemała. Do tego jeśli otworzymy biznes w słabym miejscu, nie będziemy mieć zazwyczaj dużo klientów. Natomiast chcąc otworzyć biznes w dobrej miejscówce, potrzebne będą większe pieniądze potrzebne na opłacanie miejsca czy lokalu.

Ale dlaczego akurat Allegro? Przede wszystkim z tych powodów, o których przed chwilą wspomniałem. Dodatkowo Allegro to największy zbiór przedmiotów przeznaczonych na sprzedaż z największą w Polsce bazą klientów zainteresowanych potencjalnie naszymi przedmiotami.

Allegro to największy w Polsce “sklep internetowy”, gdzie sprzedawać może niemalże każdy, kto tylko zechce.

Allegro jest specyficzne. W zasadzie nie musisz się znać na sprzedaży i promocji. Jeśli masz dobry towar, czyli taki, którego chcą ludzie, klienci znajdą Cię tam sami. Wystarczy, że wystawisz aukcję.

Sprzedaż w internecie co roku wzrasta co-najmniej o 20 procent. Wartość sprzedaży liczona w obrotach to miliardy zł. Wielkość całej sprzedaży w internecie to około 7 procent wszystkiego, co ludzie kupują i sprzedają w naszym pięknym kraju a wskaźnik ten z roku na rok jest coraz wyższy. W ciągu dwóch najbliższych lat według prognoz specjalistów może wzrosnąć do nawet 10 procent. A więc co 10 rzecz sprzedana w ogóle, będzie sprzedana poprzez internet.

W sumie to nawet ciekawe. Zastanawiam się czy w ciągu kolejnych powiedzmy 50 lat na ulicach miast, sprzedawane będą tylko rzeczy codziennego użycia – te podstawowe – w stylu bułek, mleka i masła. Czy też w ogóle cała sprzedaż przeniesie się do internetu i nawet robiąc zakupy w sklepie osiedlowym, będziemy za nie płacić przez internet aby mieć je ładnie spakowane i dostarczone pod drzwi własnego mieszkania w ciągu kilkunastu minut.

Miejscowe hipermarkety już sprzedają przez internet. Nie wiem czy w Twojej lokalizacji również, ale u mnie w mieście jest co-najmniej kilka hipermarketów, w których można zrobić zakupy przez internet i zamówić ich dostawę do domu.

Jeśli miałbym sam wybierać czy otworzyć sklep stacjonarny, czy zainwestować te same pieniądze w rozwój sklepu internetowego, oczywiście wybrałbym tą drugą opcję, ponieważ sprzedaż w ten sposób się rozwija.

Ten poradnik ma za zadanie pokazać Ci jedną bardzo ważną rzecz: sprzedaż przez internet z każdym kolejnym dniem wzrasta. Dlatego warto nie czekać z nią dłużej i wystartować od razu. W ten sposób możemy zyskać najwięcej.

Kilkanaście lat temu Pegasus to był hit, który obowiązkowo musiał mieć każdy na osiedlu. Później były kasety VHS, na które był szał. Kasety zostały zastąpione przez płyty CD, VCD i później DVD a od całkiem niedawna Blue Ray. Natomiast Pegasus i inne super konsole zastąpione zostały przez PlayStation, PC i Xbox.

Był też szał na salony gier i stacjonarne kasyna. Obecnie większość kasyn to kasyna internetowe. Przeniosły się one niemal całkowicie do internetu.

To co było modne kiedyś, albo straciło na wartości, albo się rozwinęło. Podobnie jest również w tym przypadku. Z tą różnicą, że tutaj raczej nikt nie przewiduje czegoś nowego, co zastąpi to stare ale rozwój tego, co nazywamy sprzedażą przez internet.

Startując ze sprzedażą na Allegro dzisiaj, mając dobre produkty możesz liczyć na to, że sprzedaż będzie niemalże skazana na wzrost. Dodatkowo w Polsce coraz więcej osób dokonuje zakupów przez internet, gdyż przekonali się oni, że takie zakupy są łatwe, wygodne i bezpieczne.

Dodatkowe plusy i zalety sprzedaży na Allegro, są takie że nie musisz przekonywać nikogo do zakupu, nie musisz tworzyć drogich i specjalistycznych kampanii reklamowych, nie musisz specjalnie spełniać nie wiadomo jakich wymagań. Dodatkowo na współczesne telefony oraz inne urządzenia Allegro przygotowało specjalne aplikacje, dzięki czemu zakupy dla osób, które niezbyt często korzystają z komputerów stacjonarnych bądź laptopów stają się dużo prostsze i bardziej dostępne.

Dodatkowo przedmioty na Allegro możesz wystawiać na sprzedaż już od 13 roku życia.

Minus jest taki, że nie wszystko na Allegro można sprzedawać. Ale dla większości sprzedawców nie ma to żadnego znaczenia, gdyż te zabronione do sprzedaży rzeczy na Allegro, zabronione są zazwyczaj do sprzedaży w ogóle.

Sprzedając na Allegro nie musisz kupować dużo towaru. Czasem nie musisz kupować go wcale.

Dodatkowo opłaty na Allegro ponosisz dopiero po miesiącu (max) lub po dwóch tygodniach (min.)

Allegro to również brak sezonowości na niektóre produkty. Możesz wybrać taką branżę oraz takie produkty, gdzie sprzedawać je będziesz przez cały rok.

Możesz również sprzedawać produkty sezonowe niejako przy okazji. Mogą to być rzeczy, które sprzedają się tylko w określonych terminach czy porach roku. Jak na przykład bombki czy choinki przed świętami bożego narodzenia albo króliczki przed Wielkanocą. Oczywiście prezenty różnego rodzaju również dobrze się sprzedają.

Wracając do najważniejszej informacji w tym tekście, przy sprzedaży na Allegro bardzo dobrze spisuje się model drop shipping.

Jak to wygląda w praktyce? Klient wybiera jakiś produkt na Allegro i za niego płaci. Przesyła Ci pieniądze. Ty to zamawiasz u swojego sprzedawcy zaznaczając, że jest to wysyłka poprzez drop shipping, on to wysyła do Twojego klienta i już… koniec. Klient otrzymuje przesyłkę i będąc zadowolonym wystawia Ci komentarz 🙂

Warto wiedzieć, że Allegro za wystawienie przedmiotów na sprzedaż w większości kategorii nie pobiera obecnie żadnych opłat. Zatem opcja sprzedaży poprzez drop shipping jest bardzo opłacalna.

Jeśli obawiasz się umoczyć pieniądze zakładając od razu firmę, tutaj możesz się zarejestrować, aby za firmę płacić jedynie 300 zł miesięcznie: https://inkubatory.pl/

Warto z tego skorzystać, myśląc na poważnie o zarabianiu na Allegro. Oczywiście może to jedynie posłużyć jako test. Ale nie tylko. Oferują oni o wiele więcej, niż tylko założenie i prowadzenie samej firmy. Zostało to już sprawdzone przez wiele osób, które są zadowolone ze współpracy.

Jeśli chcesz otrzymać adresy wartych polecenia firm Drop Shippingu sprawdź to tutaj: https://redcart.pl/dropshipping-hurtownie

Jest to raczej pewna i sprawdzona baza hurtowni oferujących współpracę w modelu drop-shippingu.

Tutaj przykładowe konto osoby, która zajmuje się drop shippingiem: https://allegro.pl/uzytkownik/45389441/oceny

Red Cart poza integracjami z najlepszymi firmami z którymi można podjąć współprace w formie drop shippingu, umożliwia również integrację z eBay, Amazon czy allegro. Myślę, że warto wypróbować to rozwiązanie 🙂

Jako ciekawostkę dodam, że obecnie można na Allegro wystawić nawet kilka tysięcy aukcji od razu. Kiedyś, gdy zaczynałem historię z tym portalem, wystawienie kilkunastu/kilkudziesięciu aukcji zajmowało cały dzień.

I pamiętaj: w zarabianiu chodzi o to, aby generować zyski a nie koszty. Więc jeśli masz możliwość ograniczenia w jakiś sposób ograniczenia kosztów: zrób to.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
[Głosów:1    Średnia:2/5]

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *