42 rzeczy jakie może robić Freelancer. Znasz je wszystkie?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

zadania dla freelancera

Witaj. W tym tekście zebrałem mnóstwo sposobów na zarobek przez internet. Są to sposoby, które można wykorzystać zarówno oferując ich wykonanie na allegro jak i na własnych stronach stworzonych specjalnie w tym celu. Nic nie stoi również na przeszkodzie, abyś otworzył własny sklep internetowy, oferujący część lub większość z opisanych poniżej usług. Gotowy na poznanie tej wiedzy? A więc: 3…2…1… ruszamy.

Pisanie/tworzenie tekstów

1. Tworzenie i spinowanie tekstów.

Obecnie na rynku jest bardzo duży popyt na pisanie unikalnych tekstów. Potrzebne są zarówno teksty na zaplecza dla pozycjonerów, jak i opisy do katalogów oraz precli, które są zbiorami różnych tekstów na różne tematy.

Strony, dzięki którym możesz znaleźć zleceniodawców, którzy zapłacą Ci za napisanie tekstów, to między innymi: gieldatekstow.pl oraz textbookers.com .

Dużym plusem takich platform jest to, że dbają one o bezpieczeństwo zawieranych transakcji. Jeśli chcesz poszukać zleceniodawców na własną rękę, możesz to zrobić w odpowiednim dziale na forum.optymalizacja.com

2. Edytowanie gotowych tekstów.

Jeśli nie lubisz lub z jakichś powodów nie możesz pisać tekstów, to może będziesz w stanie je edytować? A może spodoba Ci się to bardziej, niż pisanie tekstów od podstaw?

Polega to na tym, że zleceniodawca daje Ci tekst, a Twoim zadaniem jest stworzyć/przerobić go w taki sposób, żeby tekst był unikalny ale zawierał treść, która oznacza dokładnie to samo.

Czyli tak: zleceniodawca daje Ci tekst A. Ty z niego tworzysz tekst B.

Sens i znaczenie tekstów A i B są takie same, ale słowa w których został on napisany różnią się od siebie.

3. Pisanie recenzji

Możesz na zlecenie pisać recenzje: książek, gier, filmów. Wbrew pozorom jest na to zapotrzebowanie a część stron z recenzjami które znasz, najprawdopodobniej mogą być tworzone przez firmy, których celem jest napisanie recenzji w ten sposób, aby zwiększyć sprzedaż danej firmy, dystrybutora czy też wydawcy.

4. Pisanie opinii

Coraz częściej na forach branżowych dotyczących zarabiania i blogowania oraz innych, spotykam się z ofertą pisania opinii na zlecenie. Polega to na tym, że dana firma przedstawia Ci dokładnie ile chce mieć w danym miejscu opinii i o jakiej treści, a Ty rejestrujesz się w tych portalach i umieszczasz opinie w taki sposób, jakbyś rzeczywiście był ich klientem.

5. Pisanie i testowanie nagłówków

Jeżeli jesteś świetnym pisarzem lub potrafisz analizować skuteczność tekstu, możesz pisać nagłówki na zamówienie i poprawiać je w ten sposób, aby zwiększyć konwersję celu.

6. Komentarze na forach, blogach, serwisach spolecznościowych

Pisz wszędzie tam, gdzie można to zrobić. Pamiętając o tym, że sukces zleceniodawcy jest najważniejszy. Pamiętaj również o tym, aby niepotrzebnie nie spamować. Pisz komentarze na forach, blogach i w mediach społecznościowych. Jest to bardzo opłacalne zajęcie.

7. Transkrypcja Audio – Video

Masz dobry słuch, sprawne oczy i szybko piszesz? Na tym też możesz zarobić! Istnieje bowiem zapotrzebowanie na transkrypcję z audio-video czyli przepisywanie “na papier” tego co widać lub słychać na nagraniach audio-wizualnych. Za przepisywanie możesz żądać w zależności od własnego profesjonalizmu nawet kilkadziesiąt pln za minutę.

8. Pisanie stron typu O NAS / O MNIE

Wiele firm ale również osób prywatnych, potrzebuje na swojego bloga czy na swoją stronę, oryginalnego i zarazem profesjonalnego opisu swojej firmy czy osoby. Jeśli masz taką ochotę i wiesz jak opisać coś prostego w naprawdę dobry i ciekawy sposób, możesz pisać na zlecenie strony O MNIE/O FIRMIE.

9. Regulamin i polityka prywatności

Możesz pisać również polityki prywatności oraz regulaminy sklepów i stron, zgodne z prawem. Jeśli chcesz, zawsze możesz skorzystać z jakichś generatorów i zmienić treść tak, aby pasowała do Twojego zlecenia. Dla przykładu powiem, że regulamin sklepu internetowego zgodny z obowiązującym prawem, może kosztować nawet kilkaset zł. Chociaż przy niektórych zleceniach, to i tak mało.

10. Zostań specjalistą do spraw CV oraz Listu Motywacyjnego

Umiesz tworzyć dobre listy motywacyjne oraz CV? Twórz je na zlecenie za opłatą. Znajdź klienta, zapytaj o wszystko co ważne dla przyszłego pracodawcy i zawrzyj to w CV. Jeśli klient znajdzie pracę, zyskasz nie tylko jego i swoje zadowolenie ale również w wielu przypadkach, dozgonną wdzięczność.

11. Jeśli znasz przynajmniej 2 języki

Możesz zająć się tłumaczeniem tekstów czy czegokolwiek innego w obrębie tych języków, które znasz.

12. Dodawanie na strony napisanych przez siebie tekstów

Teksty, które napiszesz na zamówienie, możesz umieścić za dopłatą w wielu miejscach w sieci, które służą przede-wszystkim do takiego właśnie celu.

Projektowanie grafiki

13. Tworzenie okładek do książek i innych produktów

W internecie jest mnóstwo szablonów oraz generatorów (zarówno płatnych jak i darmowych), dzięki którym możesz stworzyć okładki do książek, ebooków czy audiobooków. Istnieje na rynku również zapotrzebowanie na tego typu produkty, więc możesz śmiało spróbować coś w tym kierunku zdziałać.

14. Projektowanie koszulek

Wiele osób czy firm z chęcią zobaczyłoby swoje loga, napisy czy ulubione cytaty na koszulkach. Możesz im to umożliwić tworząc wzory na koszulkach.

15. Makiety

Twórz dla klientów makiety stron internetowych, aplikacji na smartfony czy chociażby okładek do płyt audio. Dzięki takiej makiecie klient będzie dokładnie wiedział co otrzyma po zakupie zleconej strony czy aplikacji a ostateczny wygląd będzie taki, jak sobie klient zażyczy. Oczywiście nie musisz przyjmować zlecenia na wykonanie tego, co jest na makiecie. Tym może się zająć równie dobrze ktoś inny, kto się specjalizuje w tego typu rzeczach. Ty możesz zrobić tylko makietę.

16. Projekt logo

Możesz wykonywać loga dla rożnych osób oraz firm na ich strony. Możesz korzystać z gotowych generatorów loga, albo korzystać ze swoich doświadczeń oraz umiejętności.

17. Ikony aplikacji

Jest wielu twórców gier czy aplikacji, którzy nie potrafią projektować grafiki. Dlatego możesz specjalnie dla nich oferować stworzenie ikonek apek. Oczywiście pod warunkiem, że Ty to potrafisz.

18. Zdjęcia osi czasu Facebook

Możesz tworzyć również zdjęcia z przeznaczeniem specjalnie na Facebooka czy inne najpopularniejsze portale społecznościowe na świecie. Możesz je robić ręcznie za pomocą programów lub programami, stworzonymi specjalnie po to: canva.com

19. Favicony

Możesz je robić ręcznie i samodzielnie albo poprosić zleceniodawcę o przeslanie zdjęć, na podstawie których wygenerujesz pliki faviconek.

20. Edycja zdjęć i obrazków

Wykonywanie prostych czynności na zdjęciach czy obrazkach: zmienianie formatów, zmienianie jakości, zapisywanie w wielu formatach, zmienianie kolorów poszczególnych części na zdjęciach, usuwanie lub dodawanie tła itd.

21. Cyfrowe przekształcanie zdjęć

Możesz użyć do tego celu specjalnych programów w stylu Photoshopa, jak również generatorów online: 1 i 2

22. ASCII Art

Możesz zmieniać zdjęcia jak za pomocą magicznej różdżki na takie jak poniżej, które obrazuje moją osobę.

text-image.com

Pozycjonowanie oraz SEO

23. Analiza słów kluczowych

Użyj programu typu LONG TAIL PRO do analizy keywordów (słów kluczowych) i pokaż swoim zleceniodawcom, jaka jest konkurencja dla ich wybranych fraz oraz jakie frazy powinni osiągnąć bez większego wkładu czasu bądź pieniędzy.

24. Zdobywanie linków

Po prostu zdobywaj linki do stron swoich klientów (więcej o tym na blogu już wkrótce), lub wystaw na sprzedaż pakiet linków z www.seoclerk.com który kosztuje tam 1 dolara, za 10-20 zl na allegro czy gdziekolwiek indziej.

25. Zdobywaj ruch na strony swoich klientów

Ruch możesz kierować na strony swoich klientów za pomocą programów generujących ruch.

26. Zdobywaj linki z ogłoszeń i katalogów firmowych

Zdobywaj linki dla firm za pomocą darmowych katalogów firm oraz ogłoszeń lokalnych. Za jeden link możesz pobierać opłatę w wysokości do 1 zł. Taka cena jest rozsądna.

Projektowanie stron internetowych

27. Zabezpieczenia WordPressa

Możesz pobierać pieniądze, za zabezpieczenie tego CMS’a. Wystarczy zainstalować wtyczkę Wordfence Security. Jego instalacja oraz konfiguracja jest dziecinnie prosta.

28. Instalacja danych DEMO w WordPressie

Tutaj zarabiamy na niewiedzy. Jeśli ktoś nie potrafi wgrać danych demonstracyjnych motywu do WordPressa, przychodzimy mu z pomocą. Wystarczy, że importujemy do WP demo.xml za pomocą wbudowanego w WordPress importera.

29. Przeniesienie danych z WP do WP

Cóż. Nie każdy jest programistą i webmasterem. Jeśli ktoś zechce przenieść WP do WP możemy mu z tym pomóc. Oczywiście nie za darmo 🙂

Wystarczy zainstalować WordPress na nowym serwerze i zainstalować plugin “WP Clone” na obu serwerach. Następnie należy sklonować za pomocą wtyczki pierwszą instalację i wkleić link do wtyczki w nowej instalacji. Łatwo i przyjemnie!

Media społecznościowe

30. Twitowanie wiadomości

Jeżeli masz dużą ilość osób – twoich fanów – na twitterze, lub gdziekolwiek indziej, możesz ich spieniężyć, umieszczając na swoim profilu reklamę.

31. Inflube.pl – platforma, z którą z pewnością warto się zapoznać.

32. Lubię to na Facebooku

Możesz sprzedawać udostępnienia na facebooku, kliknięcia lubię to oraz chociażby reklamę w formie przypiętego wpisu.

Tyczy się to również instagrama, youtuba, pinteresta.

33. Tworzenie społeczności firmy na Faceboooku

Jest 2017 rok a nadal wciąż wielu właścicieli internetowych biznesów, nie wie jak prowadzić konto marki lub firmy na nim. Możesz ich znacznie wspomóc, oferując odpłatne prowadzenie ich marki na “fejsie”.

Będzie jeszcze lepiej (a co za tym idzie, zarobki będą większe) jeśli firma, która się do Ciebie zgłosi, będzie również chciała poprowadzenia kont na innych większych portalach typu Pinterest, Twitter.

Oczywiście nie musisz czekać, aż sama to zrobi. Po prostu im to zaproponuj.

34. Tworzenie kont społecznościowych w celu dalszej odsprzedaży

Jeśli się na tym znasz i wiesz co robisz, możesz z całą pewnością tworzyć konta na portalach społecznościowych od zera i je promować w celu dalszej odsprzedaży.

Zarabianie na Video

35. Referencje w formie filmu

Jest to proste do zrobienia. Wystarczy, że nagrasz na filmie rekomendację dla kogoś lub czegoś. Po prostu.

36. Referencje inaczej ale też video

Chodzi tutaj o to, aby zamiast rekomendowania czegoś wprost do kamery, rekomendować coś, jednocześnie z tego korzystając. Na przykład rekomendowania gry w czasie grania lub filmu, w czasie oglądania.

35, 36 – nie? W takim razie 37.

Jeśli nie chcesz nikogo ani niczego reklamować swoją twarzą ani głosem, zrób na odwrót i skrytykuj. Ludzie czasem lubią sprawdzać, czy krytyka nie jest przesadzona, więc część z osób które ją zobaczą, i tak skorzystają z oferty, której nie polecasz.

37. Edycja video

Wystarczy, że ściągniesz program Movie Maker od Windows i już możesz edytować podstawowe elementy video. Za dodanie muzyki czy znaku wodnego możesz pobierać kilka PLN.

38. Konwertowanie plików

Tutaj możesz korzystać z najlepszego konwertera plików multimedialnych, jaki znam, czyli All Converter Pro.

Tworzenie

39. Stwórz film ze swoim zwierzęciem

Nagraj śmieszny film ze swoim zwierzątkiem domowym i wrzuć na YouTube aby zarabiać na reklamach jeśli zostaniesz zaproszony do partnerstwa w Google, lub rób fotki i filmy (ze swoim zwierzęciem) za opłatą.

40. Reklama jakby osobista

Zareklamuj siebie promując daną markę. W gruncie rzeczy chodzi tutaj o to, aby zareklamować daną firmę lub osobę swoim wizerunkiem. Możesz namalować sobie coś na ręce, twarzy, nogach. Wszystko zależy od Ciebie i Twojego zleceniodawcy.

41. Zaśpiewaj 100 lat i wszystkiego najlepszego

Nie musisz być mega/giga dobrym piosenkarzem żeby to robić. Ale jak już zaczniesz śpiewać 100 lat na co dzień różnym ludziom za pieniądze, zobaczysz jak fantastyczna jest ta “praca”.

42. Tworzenie chwytliwych sloganów

Jeśli jesteś zaawansowanym twórcą nowych trendów oraz fraz, z pewnością zrozumiesz, że na tworzeniu różnych sloganów można nieźle zarobić. Na tym bowiem polega ten sposób: na kreatywnym tworzeniu sloganów do gier czy innych produktów.

Ja jako autor nie ponoszę odpowiedzialności za ewentualną utratę zysków lub innych szkód majątkowych. Niniejsza treść powstała w celu zaprezentowania możliwości oraz usług, jakie możesz wykonywać posiadając dostęp do internetu oraz nieco wiedzy z niektórych opisanych zakresów. Nie gwarantuję jednakże żadnych zysków. To ile zarobisz oraz czy zarobisz, zależy tak naprawdę tylko od Twojej pracy, zaangażowania oraz zmieniających się warunków. Nie gwarantuję żadnych zysków, choć wiem, że zastosowanie chociaż po części wiedzy tutaj zawartej, powinno Ci przynieść oczekiwane rezultaty finansowe. Wszystko co zrobisz opierając się na opisanej tutaj wiedzy, robisz na własną odpowiedzialność, w związku z czym jestem zwolniony z odpowiedzialności za twoje działania. Ja jako autor nie ponoszę odpowiedzialności za ewentualną utratę zysków lub innych szkód majątkowych.Niniejsza publikacja powstała w celu zaprezentowania możliwości oraz usług, jakie możesz wykonywać posiadając dostęp do internetu oraz nieco wiedzy z niektórych opisanych zakresów.Nie gwarantuję żadnych zysków.To ile zarobisz oraz czy zarobisz, zależy tak naprawdę tylko od Twojej pracy, zaangażowania oraz zmieniających się warunków. Nie gwarantuję żadnych zysków, choć wiem, że zastosowanie chociaż po części wiedzy tutaj zawartej, powinno Ci przynieść oczekiwane rezultaty finansowe. Wszystko co zrobisz opierając się na opisanej tutaj wiedzy, robisz na własną odpowiedzialność, w związku z czym jestem zwolniony z odpowiedzialności za twoje działania.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
[Głosów:2    Średnia:5/5]

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *